logo

 
 

O konferencji


6. EDYCJA NEWCINEFORUM ZAKOŃCZONA!

Tegoroczna edycja konferencji NewCineForum dobiegła już końca. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznych wydarzeniach organizowanych w Kinie Kijów.Centrum w dniach 2-3 marca 2017 roku przez Apollo Film. 


W porównaniu z poprzednimi edycjami konferencji, tegoroczny program bogatszy był o warsztaty SEP-G1 zakończone podejściem do egzaminu państwowego dającego uprawnienia elektryczne w zakresie obsługi, konserwacji, remontów czy montażu. Oprócz tego wydarzenie niezmiennie bogate było w szkolenia dostarczające ekspercką wiedzę pochodzącą od specjalistów z branży kinowej. 


Konferencja tradycyjnie już przysłużyła się także jako okazja do spotkań branżowych, które zaowocowały nowymi kontaktami oraz pozwoliły na wymianę doświadczeń z codziennej pracy. 


Dla wszystkich, którzy wzięli udział w tegorocznym wydarzeniu, mamy specjalny prezent. Na stronie NewCineForum, w zakładce Materiały, znajdą Państwo pliki PDF zawierające informacje omawiane w czasie poszczególnych szkoleń. 


Już dziś zapraszamy Państwa na kolejną odsłonę konferencji, która planowana jest na marzec 2018 roku. Dołożymy wszelkich starań aby była ona jeszcze lepsza niż tegoroczna! 


JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY I DO ZOBACZENIA ZA ROK W KRAKOWIE! NEWCINEFORUM 2017 - SZÓSTA EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO FORUM POŚWIĘCONEGO CYFRYZACJI KINA


Idea konferencji narodziła się z zaangażowania Apollo Film w rozwój kin tradycyjnych. Jednym z czynników, które sprzyjają takim inicjatywom jest cyfryzacja, która wyznacza kierunek NewCineForum. To właśnie ona może być największą szansa dla dynamicznego wzrostu podmiotów w tym obszarze. Może być, ale tylko pod warunkiem, że wszyscy twórcy kin, ich operatorzy, dyrektorzy artystyczni, patroni i sponsorzy zaczną traktować cyfryzację nie jako zagrożenia, ale jako szansę na rozwój.


Zarówno trzy pierwsze edycje wydarzenia, które odbyły się pod nazwą EuroCinema Expo jak i dwie późniejsze, zorganizowane już jako NewCineForum cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wszystkich związanych z branżą kinową. Spotkania przyciągnęły do Krakowa zarówno kadrę kierowniczą kin, ale także właścicieli i sponsorów takich placówek. Łącznie w poprzednich konferencjach wzięło udział ponad 1300 uczestników. Organizatorzy liczą więc że podobnie będzie także w przypadku kolejnej, szóstej już edycji wydarzenia.


W tym roku, konferencja odbędzie się w pierwszych dniach marca. Przez dwa dni, (2 i 3 marca) będziemy rozmawiać i uczyć się na temat technicznych aspektów sztuki prowadzenia kina.


W tym roku na konferencję, która podobnie jak poprzednie edycje, będzie miała miejsce w krakowskim Kijów.Centrum (dawne kino Kijów) zapraszamy wszystkich związanych z branżą kinowa, którzy chcieliby poszerzyć swoje kompetencje. W szczególności zwracamy się na:


-kina studyjne i lokalne Europy Środkowej


-jednostki promujące kulturę, takie jak: opery, operetki, teatry muzyczne, filharmonie


-jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego: domy kultury, ośrodki kultury, sportu i rekreacji, centra kultury


-instytucje prowadzące działalność kinową lub posiadające odpowiednie do tego zaplecze - salę widowiskową i kabinę projekcyjną


-organizatorów jednostek samorządu terytorialnego, decydujący o ich działaniu, zapewniający dotację podmiotową i środki na inwestycje


-decydentów w zakresie rozwoju kultury i kinematografii (Regionalne Fundusze Filmowe, przedstawiciele departamentów kultury Urzędów Marszałkowskich, PISF)


-podmioty zainteresowane rozpoczęciem działalności kinowej.


ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI I UDZIAŁU W FORUM!


 
 

Registration

X

Konferencja CINEMA FORUM 2014

If you want to take part in the Cinema Forum 2014 Conference, please complete the registration form

In case you want to get more information about the conference in question, visit our website. If you want to get familiar with the details of the program go here. 

If you want to get in touch with the venture organizers please let us know via email or phone.  You may find our contact details underneath the registration form. 


See you guys April 2nd, in Krakow! 

Registration form